ALONE IN THE ZONE – film

Uff….montaż filmu nareszcie ukończony! Łącznie z dwiema wizytami w strefie, zajęło mi to prawie cały rok. Ale ostatnie problemy w Japonii tylko mnie utwierdziły, że warto było się poświęcić.

Warto więc w tym miejscu zdradzić więcej szczegółów. A jeśli nie wiesz o co chodzi obejrzyj najpierw poniższy trailer.

Projekt filmowy “Alone in the Zone” jest produkcją niezależną i niekomercyjną. Przedstawia rzeczywisty i niezmieniony na etapie produkcji lub postprodukcji stan strefy zamkniętej, nakręcony wyłącznie kamerą zamieszczoną na kasku. Żadnych upiększeń i dodatków, żadnych sztucznych, ustawianych scen. Przynajmniej taki miałem cel ubierając ciężki kask z kamerą i starając się zachować maksymalny realizm kręconych miejsc. Dzięki temu będziecie widzieć dokładnie to co ja. A dzięki mojemu komentarzowi będziecie mogli jeszcze bardziej wczuć się w tamtą atmosferę i czegoś przy okazji dowiedzieć. A jeśli będę Was za bardzo nudził to zawsze możecie mnie wyłączyć i wsłuchać się w klimatyczną muzykę napisaną specjalnie na potrzeby tego filmu.

Tak więc jeśli podobał Ci się trailer albo interesujesz się tematyką związaną z katastrofą w Czarnobylu to film na pewno będzie Ci się podobał. Zobaczysz w nim miejsca, których nikt (no może prawie nikt) wcześniej nie widział. Zobaczysz też miejsca, których nikt więcej nie zobaczy ponieważ już nie istnieją. Film będzie też cennym nabytkiem dla osób, które myślą, planują albo przygotowują się już do wyjazdu. W każdym odwiedzanym miejscu będą pokazane aktualne odczyty dozymetru, a na płycie znajdzie się też mapa z zaznaczonymi wszystkimi miejscami pokazywanymi w filmie. Jeśli kiedyś tam pojedziesz to będziesz mógł samodzielnie trafić w te miejsca.

Film może być też cennym nabytkiem dla osób, które nie mogą pojechać do strefy z racji niepełnoletności, braku czasu, funduszy albo tym, którym po prostu brakuje odwagi :). Albo fanom Call of Duty lub STALKER-a, którzy – jak bardzo trafnie spuentował jeden z widzów – całą swoją wiedzę o Czarnobylu opierają o gry.

“Zapytajcie 15 latka co wie o Czarnobylu. Większość swej wiedzy oprze o gry.”

Tak więc kupując film, tym samym kupujecie bilet do strefy zamkniętej. I dowiecie się czegoś więcej niż z gry. Poczujecie się jakbyście sami tam byli….

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pośrednio lub bezpośrednio pomagały w powstaniu filmu. Większość z nich zrobiła to nieodpłatnie. Niemniej jednak aby film mógł ujrzeć światło dzienne, konieczne było poniesienie niezbędnych kosztów. Aby je pokryć, film musi być płatny. Jeśli kupi go więcej osób niż przewiduję, to ewentualny dochód z filmu zostanie przeznaczony na pomoc najbiedniejszym mieszkańcom strefy (przesiedleńcom). Cały projekt ma co do zasady być niekomercyjny.

Ponadto, w celu ochrony przed nielegalną dystrybucją, wszystkie zakupione egzemplarze będą spersonalizowane poprzez dodanie do treści filmu, niewidocznego dla widza numeru zakupionego egzemplarza oraz danych kupującego. W związku z tym w procesie realizacji zakupu/płatności niezbędne będzie podanie swoich danych.

Film będzie dystrybuowany w ograniczonym nakładzie, 500 egzemplarzy w wersji DVD oraz 100 egzemplarzy specjalnie dla fanów, w wersji Full HD. Wersja FullHD jest dostępna formie 1 płyty Blu-ray lub podzielona na części i nagrana na kilku płytach DVD (nie kompatybilne z Win XP). Tak podzieloną płytę można oglądnąć wyłącznie po skopiowaniu jej na komputer i połączeniu w jedną całość. Nie ma możliwości odtworzenia formatu FullHD na odtwarzaczu DVD) . Po wyczerpaniu nakładu sprzedaż będzie wstrzymana a dalszy zakup filmu będzie niemożliwy. Film nie ukaże się też w Internecie.

PŁATNOŚĆ:

Jeśli zdecydowany jesteś zamówić film, kliknij przycisk poniżej. Akceptowane formy płatności – przelew bankowy/przekaz pocztowy/karta debetowa/kredytowa/Paypal. Do ceny zostaną dodane koszty przesyłki (6 zł na terenie Polski, 16 zł za granicę).

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to poniżej zamieszczam kilka zdjęć i kadrów z kulisów powstawania filmu:

Kadr z filmu - w elektrowni atomowej

Przygotowania do zdjęć

W poszukiwaniu najlepszych ujęć

Zdjęcia nocne

W poszukiwaniu najlepszych ujęć

Piwnice