Wyprawy – Afryka 2014/2015

Afryka-2015

W 2012 roku odwiedziłem Czarny Ląd.  W ciągu 6 miesięcy, pokonując ponad 45 tys. km., objechałem Afrykę dookoła. Z uwagi na ograniczoną ilość czasu oraz postawione cele, nie wszystko udało mi się zobaczyć. Niektóre kraje pominąłem, w innych byłem bardzo krótko. A jeszcze inne spodobały mi się tak bardzo, że postanowiłem do nich wrócić. Po dwóch latach jestem gotowy.  Jednak tym razem podróż podzieliłem na kilka mniejszych i krótszych etapów, aby jednorazowo nie przebywać w Afryce dłużej niż 4-8 tygodni.  Aby zaoszczędzić czas na dojazdy i powroty, po każdej wyprawie samochód zostawiać będę w Afryce, a do kraju, a potem z powrotem do Afryki, lecieć będę samolotem.  Dzięki temu zmaksymalizuję czas spędzony w Afryce, a zminimalizuję czas stracony na dojazdy. W 2014 r. zrealizuję 2 etapy – w październiku RPA i Namibia. a w listopadzie Angola. Wiosną i latem 2015 r. Malawi, Mozambik, Zimbabwe, Uganda, Rwanda, Kenia i Tanzania, a potem Etiopia.

Chcesz się przyłączyć? Jesteś głodny nowych wyzwań, chcesz poznać obce kultury, dziką przyrodę lub po prostu przeżyć przygodę życia – napisz do mnie na adres arek (małpa) podniesinski (kropka) pl podając podstawowe informacje o sobie. Pamiętaj, to nie są wyprawy łatwe, ani tanie. Priorytet mają osoby pow. 30 lat, z doświadczeniem w samodzielnym podróżowaniu (niekoniecznie w Afryce) , fotografowie lub filmowcy, którzy chcieliby zrobić film/reportaż z odwiedzanych miejsc/plemion albo osoby mające doświadczenie w obsłudze i naprawie samochodów terenowych.

Poniżej najważniejsze miejsca, które zamierzam odwiedzić. Szczegółowe miejsca, które odwiedzimy zależą od współuczestników wypraw i z nimi są szczegółowo omawiane.

Namibia (październik 2014 – 4 tygodnie) – zrealizowane

Angola (listopad 2014 – 4 tygodnie) – zrealizowane

Angola, Zambia, Zimbabwe (marzec 2015 – 4 tygodnie)

Mozambik, Malawi, Tanzania (kwiecień 2015 – 4 tygodnie)

Wokół Jeziora Wiktorii (czerwiec 2015 – 4 tygodnie)

– parki narodowe Serengeti i Ngorongoro – zwierzęta + plemiona Hadza i Datoga (Tanzania)
– góry księżycowe, góry Virunga (goryle górskie), Rwenzori,  (Uganda, Rwanda)
– plemiona Samburu (Kenia)

Etiopia (lipiec 2015 – 4 tygodnie) – kolebka chrześcijaństwa oraz niezwykłe bogactwo etniczne kraju.

– południe – Dolina Omo – plemiona Hamer, Airbore, Mursi, Karo, Dassanech,
– północ – śladami chrześcijaństwa – kościoły wykute w skałach,
– wschód – Pustynia Danakilska, depresja Danakil – czynny wulkan,  Afarowie.

Poniżej 2 filmy, które w 2012 r. nakręciła osoba w czasie przejazdu przez Afrykę Zachodnią (1 miesiąc). Jeden przedstawia sesje zdjęciowe jakie wykonałem podczas pobytu w Togo i Beninie. Drugi przedstawia przejazd przez Afrykę Zachodnią w szerszym aspekcie. Przejazd przez Afrykę Zachodnią był fragmentem z półrocznej trasy dookoła Afryki.