ZAGUBIONE DUSZE – Wernisaż

Trochę długo to trwało ale wreszcie jest. Rezultat podróży dookoła Afryki można już zobaczyć na własne oczy. Pierwszy wernisaż otwierający serię wystaw pt. „Zagubione Dusze – ukryty świat animizmu” odbył się w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu.

Muzeum Podróżników powstało jako oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu i związane jest z wybitnymi polskimi podróżnikami – Elżbietą Dzikowską oraz Tony’m Halikiem. Przez lata wspólnych wypraw zgromadzili ogromny zbiór eksponatów pochodzących z wielu krajów świata. Elżbieta Dzikowska po śmierci Tony’ego Halika całą kolekcję przekazała miastu urodzin swojego męża – Toruniowi, stając się wielką orędowniczką utworzenia pierwszego i jedynego w kraju Muzeum Podróżników.

Dlatego jestem ogromnie zaszczycony, że mogłem tutaj zorganizować swoją pierwszą wystawę. W tym miejscu nie trzeba zastanawiać się co jest ważniejsze, portrety plemion czy podróż dookoła Afryki. Oba powody idealnie tu pasują.

DSC_4474

DSC_4480

Podczas wernisażu opowiedziałem o projekcie – przygotowaniach, podróży, przygodach, niebezpieczeństwach oraz kulisach powstawania zdjęć sesyjnych. Jednak sama opowieść, choćby niezwykle barwna, nie była w stanie oddać atmosfery odwiedzanych miejsc. Dlatego na zakończenie pokazałem również film z podróży.

Wystawa potrwa do 8 czerwca 2014 r. i ma charakter objazdowy. Wkrótce będzie można ją zobaczyć w innych miastach.

_DSF4988

_DSF4994

_DSF4999

Na wernisaż pojawiła się także lokalna telewizja.

_DSF4951

_DSF4960

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować kierownikowi Muzeum Podróżników Pani Magdalenie Nierzwickiej za profesjonalną organizację wernisażu.

Fotografie na których jestem przedstawiony wykonali Krzysztof Deczyński – MOT oraz Jolanta Podniesińska.

Jeden komentarz

  1. Gratuluję wystawy.
    Zdjęcia są niesamowite. Jestem pod wielkim wrażeniem tego co robisz i jak realizujesz swoje pasje.
    Mam nadzieję, że zdjęcia i wystawa zagoszczą gdzieś na Dolnym Śląsku.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *